Idén augusztusban negyedik alkalommal rendezték meg a „Borfalu” borfesztivált, amely mára már teljesen beilleszkedett az ismert és elismert borászati és egyben turisztikai események sorába.
A cél továbbra is az, hogy az 558 magyarországi szőlő- és bortermelő település közül minél több kapjon lehetőséget bemutatni a magyar vidék, a magyar borászat sokszínûségét. A Borfalun olyan borászatok, családi vállalkozások mutatkozhatnak be, amelyek nincsenek mindennap a reflektorfényben, boraikat kevésbé ismerik, de tevékenységükkel hozzájárulnak a bor, a borkultúra emeléséhez.
A nyolcvan borász, borászat bemutatkozása mellett a téren gazdag kulturális programok, ízes hazai termékekkel csábító vendéglátóhelyek, fröccssátor, gyümölcssátor, bioudvar, sajtsátor fogadta a látogatókat. Nehéz felsorolni a sok sikeres kulturális programot, de ezek közül is kiemelkedett a budapesti Borfaluban először fellépő Largo együttes, amit a Zeneakadémia fiatal hallgatói hoztak létre. Népszerû számokat adtak elő a francia sanzonoktól a dzsesszig, szinte minden mûfajban. A legnagyobb sikert ismét a 100 tagú cigányzenekar koncertje jelentette.
A sajtkultúra jegyében Dr. Csizmadia András a sajtok és borok harmóniájáról tartott előadást, melynek során a hallgatók meg is kóstolhatták a sajtokat és a hozzá illő borokat. A szakmai programok közül kiemelkedett a színpadon zajló borverseny.
Vendéglátás Magazin